Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2024-07-01 - 08-30

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Mokomoji pažintinė ekskursija Šilutėje Spausdinti El. paštas
2020 m. Spalio 16 d., Penktadienis

Spalio 15 dieną būsimos siuvėjos, kartu su lydinčiomis mokytojomis, išvyko į mokomąją pažintinę ekskursiją Šilutėje. Pagrindinis kelionės tikslas buvo aplankyti Šilutės Hugo Šojaus muziejuje veikiančią parodą ,,Mada ir gamta 1785- 2005m." ir dalyvauti edukaciniame užsiėmime ,,Kur Rytprūsių dvaras atgyja", pamatyti Šilutės senamiestį puošiančius sekretus.

Įspūdingame Šilutės dvare, kur įsikūręs muziejus, svečius iš Smalininkų pasitiko tarsi iš senovinių nuotraukų nužengusi ponia, pasipuošusi IX a. pabaigos-XX a. rūbais- puošnia suknia iki pat žemės, skrybėlaite, pirštinaitėm. Ekskursijos dalyviai buvo pakviesti į jaukų kambarį prie baltutėlėmis staltiesėmis užtiestų staliukų, ant kurių jau garavo gardi kafija ir šviežutėlis pyragas. Po trumpo pristatymo, koks senovėje buvo elgesio kafijos gėrimo metu etiketas, visi buvo pakviesti vaišinti, o gražioji ponia pradėjo smagų ir šmaikštų pasakojimą apie Rytprūsių dvarų istoriją, čia buvusius kasdienius ritualus, damų ir ponų garderobus, jų tuometines bendravimo subtilybes. Edukacinėje programoje buvo netgi pamokyta subtilios vėduoklių kalbos, kuria prieš daugelį metų dvaro ponios ir panelės perduodavo subtiliausias žinutes, taip pat išbandyti įvairūs kaklaskarių užrišimo būdai, kuriuos kažkada naudojo dvaro ponai ir ponaičiai.

Linksmai nusiteikusios ekskursijos dalyvės toliau tęsė pažintį su Hugo Šojaus muziejumi lydimi gidės, kuri papasakojo dvaro istoriją, pristatė buvusį dvaro šeimininką- Hugą Šojų, iš Klaipėdos kilusį dvarininką, jo šeimos istoriją. Jis buvo vienas iš žinomiausių Klaipėdos krašto žmonių, išsilavinęs, aistringas kolekcionierius, pasireiškęs Rytų Prūsijos ekonominėje ir kultūrinėje veikloje. Lydimos gidės pasakojimo, mokinės ir mokytojos apžiūrėjo dvaro muziejuje sukauptą etnografinių baldų, rūbų, dokumentų, spaudinių, žemėlapių kolekciją. Buvo labai įdomu pamatyti senų lietuviškų rūbų bei audinių pavyzdžių.

Visas ypač sužavėjo muziejuje eksponuojama paroda iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos „Mada ir gamta 1785–2005 m.". Parodos siužetas – gamtos ir mados simbiozė. Čia laukė įmantrių formų ir egzotinių raštų rūbai bei aksesuarai, pagaminti iš netikėčiausių medžiagų, senovinei damų kostiumai ir visai nesenus laikus menantys kūriniai.

Padėkojusios svetingiems Hugo Šojaus muziejaus šeimininkams, ekskursantės patraukė link Šilutės senamiesčio, kur galėjo pasigrožėti išskirtiniu Lietuvoje ir Europoje projektu „Šilutės sekretai". Tai uždengti stiklu ir įmontuoti šaligatvyje unikalūs kambarėliai, kuriuose atkurtas gyvenimas, vykęs istoriniuose Šilutės namuose XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.

Pasigrožėję išskirtine Šilutės senamiesčio architektūra ir sekretais, ekskursijos dalyvės patraukė namo. Smagūs įspūdžiai skambėjo visą kelionę, o veidus puošė šypsenos. Diena buvo nuostabi ir kupina naujų atradimų.