Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2024-06-17 - 21

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Erasmus + mobilumo stažuotė Lenkijoje Spausdinti El. paštas
2023 m. Kovo 06 d., Pirmadienis

erasmus

2022 m. lapkričio 7-17 d. mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į mobilumo stažuotę pagal Erasmus+ projektą Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000052172. Labai džiugu, kad šį kartą atsirado galimybė Erasmus + mobilumo stažuotėje Lenkijoje dalyvauti ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams (SUP). Į stažuotę vyko specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai: Svajūnas Barauskas, Marius Tamašauskas ir Mantas Vaičikauskas. Mokinius lydėjo, padėjo jiems susiorientuoti bei atlikti užduotis specialiojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Grybienė. Taip pat vyko siuvėjo profesinio mokymo programos trys mokinės – Jolanta Žilaitienė, Lena Preimonienė ir Daina Tolpežnikienė.

Mokinių įspūdžiai po Erasmus+ stažuotės:

Svajūnas Barauskas – „Tai nerealus laikas! Turėjau galimybę išbandyti save, įgijau profesinės patirties, pagilinau anglų kalbos žinias, susipažinau su puikiomis merginomis iš Latvijos. Sužavėjo nuostabi gamta, ypač kalnai. Labai norėčiau dar kartą sugrįžti...“

Marius Tamašauskas – „Laikas bėgo labai greitai. Skubėdavom susitvarkyti su užduotimi, kad galėtume kuo daugiau pamatyti, geriau pažinti Lenkijos gamtą, kultūrą. Didžiausią įspūdį man padarė bažnyčios. Įgytą darbo patirtį tikrai sugebėsiu pritaikyti gyvenime.“

Mantas Vaičikauskas – „Dirbti nebuvo sunku, bet visiems papasakosiu, kad norint užsitarnauti darbdavio pasitikėjimą, reikia būti atsakingu, pareigingu, drausmingu ir, žinoma, darbščiu. Man viskas be galo patiko. Patiko vakariniai pasivaikščiojimai miesto centre, upės pakrante, kultūrinių objektų lankymas... Bet akys nuolat krypo į įvairią techniką, juk aš – kaimo vaikas“.

Rita Grybienė – „Erasmus+ projektai suteikia puikias galimybes tobulėti, pažinti, keliauti, pasidalinti patirtimi, susipažinti su naujais žmonėmis, pažinti naują kultūrą. Skatinamos mokinių ir mokytojų profesinės veiklos iniciatyvos, sietinos su  verslumu, kūrybiškumu, pilietiškumu, socialine atsakomybe, tvarumu, įtraukimu. Buvo galimybė su kolegomis iš Lenkijos padiskutuoti aktualiomis temomis: kaip pagerinti SUP mokinių įsidarbinimo galimybes, suteikti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui, kurti palankų mikroklimatą, ugdyti mokinių profesinius įgūdžius, kokius inovatyvius darbo metodus taikyti darbinėje veikloje. SUP mokiniai atlikdami praktiką užsienyje įgyja naujų praktinių įgūdžių, skatinamas jų socialinis integralumas, savirealizacija, pasitikėjimas savo jėgomis.

Lina Preimonienė – „Dvi savaitės nuostabaus laiko – su naujomis pažintimis, šiltais apsikabinimais, nepakartojama patirtimi ir angeliškais jausmais“.

Jolanta Žilaitienė – „Tai, kas atsitiko kartą, gali nebeatsitikti niekuomet. Tačiau tai, kas atsitiko du kartus, tikriausiai pasikartos ir trečiąjį (Paulo Coelho). Pirmą kartą Erasmus – Berlynas, Vokietija. Antras kartas Erasmus – Roma, Italija ir trečiąjį kartą Erasmus – į Lenkiją!Visos patirtys skirtingos, savitos, išjaustos ir priimtos kaip duotybė, tą akimirką, dabar ir čia, viskas laiku. Nes laikas sau, savo tobulėjimui, kurį gauni gyvenime netikėtai, stengiesi išnaudoti maximaliai vertingai. Dėkinga esu, kaip visada, mūsų siuvimo guru Jolantai Povilaitienei ir Editai Jurkšaitienei. Dėl jūsų pas mus gyslose ne kraujas teka, o siūlai vejasi! Vanda Stonienė, kaip visada, išleisdama į kelionę mumis nepriekaištingai rūpinasi. Ir žinoma, mus priėmęs kuratorius Lenkijoje, buvo be galo rūpestingas ir šiltas žmogus Cws Grybow Tomasz Walicki. Neišdildomi įspūdžiai ilgai glostys širdį ir ves toliau siuvimo keliu. Ačiū!”.

Rita Grybienė,
specialiojo ugdymo skyriaus vedėja