Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2022-09-26 - 30

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
Mano dienynas
PMIS
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
lt72

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Praktika maisto kultūros „Gralyje" Italijoje Spausdinti El. paštas
2019 m. Gegužės 30 d., Ketvirtadienis

erasmus

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos padavėjo barmeno ir virėjo programų mokinės Gabija Atkočiatytė, Deimantė Juozaitytė, Eglė Leveckytė, Aistė Jasevičiūtė, Toma Ulbikaitė, Erika Majauskaitė atliko 5 savaičių praktiką Italijoje pagal ERASMUS+ mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis-profesinio mokymo kokybės užtikrinimas" Nr. 2018-1-LT01-KA102-046714". Praktiką mokinės atliko APAF Agenzia Provinciale per le Attività Formative. Praktikos metu įgijome daug patirties kaip padavėjos-barmenės ir kaip virėjos. Aptarnavome klientus, dengėme stalus įvairioms progoms, gamino įvairius patiekalus. Merginoms neišdildomą įspūdį paliko maisto ruošimo ir klientų aptarnavimo kultūra, įranga, priemonės ir darbo metodai. Nuostabą kėlė gebėjimas sutikti klientus, kaip laukiamiausius, artimus žmones. Mokines mokė ir daromą pažangą vertino virtuvės šefai ir mentoriai.

„Buvo neįprasta ir skanu ragauti Itališkos virtuvės maistą, išbandyti savo jėgas dirbant svetimoje šalyje" (Aistė).

„Dirbdama įgijau daug patirties, maisto serviravimas, stalų padengimas ir visa kita tikrai vertinga man tolimesniems mokslams. Džiaugiuosi gavusi tokia patirtį kitoje šalyje." (Deimantė).

„Praktika buvo labai įdomi. Patyriau labai daug įspūdžių, įgijau daug profesinės patirties. Džiaugiausi galimybe pabendrauti su italais. Jei būtų galimybė važiuočiau ir vėl. Viskas patiko labai (Gabija).

Projekto dalyvės įgijo ne tik naudingos profesinės, bet ir asmeninės patirties: savarankiškumo, laiko planavimo, gebėjimo prisitaikyti ir orientuotis svetimoje aplinkoje, socialinės patirties, patobulino anglų kalbų gebėjimus.

Po praktikos mokins turėjo laisvo laiko ir susipažino su Italijos kultūra ir Milano lankytinomis vietomis architektūros paminklais, parkais.

Praktika Italijoje buvo labai įdomi ir smagi. Galėjau išbandyti savo anglų kalbos įgūdžius ir juos patobulinti. Buvo smagu gyventi neįprastoje aplinkoje, pro langą matyti kalnus (Aistė).

Kelionė į Italija buvo kupina nuotykių ir daug patirties svetimoje šalyje. Buvo smagu pažinti svetimą kultūrą, pamatyti kaip jaunimas gyvena ne Lietuvoje (Eglė).

Praktika Italijoje man patiko. Patiko bendrauti su italais, pažinti jų kultūrą, tradicijas. Važiuojant iš oro uosto negalėjau atitraukti akių nuo lango, visas tas vaizdas, kalnai, tikrai padarė įspūdį. Džiaugiuosi gavusi tokia patirtį kitoje šalyje. Patobulinau savo anglų kalbos žinias, išmokau itališkų žodžių, manau visa tai man pravers gyvenime (Deimantė).

Man patiko Milanas daug įspūdžių... (Toma).

Italijoje atlikdama praktiką įgijau nemažai patirties. Susipažinau su įvairiais žmonėmis, jų kultūra, pomėgiais. Labai akį traukė greta esantys kalnai, jie nuostabūs...Turėjom nemažai išvykų, labiausiai patiko kalnuose ir Milane, ten neapsakomai gražu! Džiaugiuosi, kad turėjau progą keliauti į Italiją, buvo verta ir naudinga, mielu noru skrisčiau atgal (Erika.)

Deimantė Juozaitytė, Ramūnas Siniauskas