Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2020-04-06 - 10

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
TAMO dienynas
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
Aš Kritiškas
Nerūkysiu

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Aš prižiūrėsiu tave - ąžuole Spausdinti El. paštas
2016 m. Lapkričio 22 d., Antradienis

Šių metų spalio 24-28 dienomis Smalininkuose buvo įgyvendinamas vienas iš bendruomeninės veiklos stiprinimo projekto etapų, skirtas supažindinti vietos bendruomenę su arboristika, arboristais ir jų veikla. Visuomenei buvo pristatyta ši dar mūsų valstybėje nepopuliari ir mažai žinoma specialybė. Arboristas [lot. arbor – medis] – aukštos kvalifikacijos specialistas atliekantis ne tik praktinę medžio priežiūrą, bet ir siūlantis augalo priežiūros sprendimus, grindžiamus teorinėmis ir praktinėmis arboristinėmis žiniomis. Jo darbo tikslas sudaryti augalui ilgo ir saugaus gyvenimo sąlygas, o dabartiniam mūsų laike dažnai arboristui tenka atitaisyti praeities priežiūros klaidas, taip stengiantis prailginant augalo gyvavimo laiką.

Mes gyvenam pakankamai žaliame krašte, o Smalininkai, kaip daug kas pasakytų yra miestas parke. Tad labai svarbu, kad mūsų miesto žaliasis karkasas būtų tinkamai prižiūrimas, tam kad mūsų vaikai ir miesto svečiai turėtų kuo džiaugtis ir didžiuotis. Ąžuolų alėja yra dažno smalininkiečio pasididžiavimas, tad labai svarbu suprasti, kad neužtenka tik džiaugtis, reikia tausoti, prižiūrėti ir atgaivinti šį gamtos paminklą.

Šio projekto metu visuomenė buvo supažindinta su arborizmu Lietuvoje, su medžių struktūra, augimo etapais, jų simbiotiniu santykiu su aplinka, žmogumi. Taip pat bendruomenė galėjo pamatyti ir prisiliesti prie medžių inventorizacijos proceso. Buvo aiškinama inventorizacijos svarba šiuolaikinėje ir vartotojiškoje žmogaus veikloje. Stovyklos metu jos dalyviai kartu su Aleksandro Stulginskio universiteto studentu aiškinosi, kaip atlikti ąžuolų alėjos inventorizavimą, pradinį medžių įvertinimą, esamos būklės nustatymą. Mokėsi nustatyti medžių aukštį, lajos dydį, kamieno diametrą, įvertinti aplinkos veiksnius, augavietes, medžių pažeidimus. Turėjo galimybę susipažinti su arboristo darbo priemonėmis, įrankiais, dirbant antžeminėje dalyje ir medžio lajoje. Stovyklos dalyviai galėjo pamatyti, pasimatuoti ir išbandyti arboristo aukštalipio įrangą. Jiems buvo pademonstruotas nuo ko prasideda darbas lajoje – tai nuo svarelio užmetimo, virvės pakabinimo, kopimo ir vaikščiojimo lajoje. Kaip alternatyva medžio dalių šalinimui, buvo pristatytos medžių lajos surišimo galimybės ir būdai naudojant bandažus.

Kai kurie stovykloje dalyvavę bendruomenės nariai pirmą kartą išgirdo apie arboristiką. Jie liko sužavėti ir nustebę, kaip iš pažiūros paprasti dalykai yra tokie sudėtingi. Kaip svarbu rūpintis medžiu nuo pat jų pasodinimo į žemę. Ir koks arboristo darbas yra epizodiškas lyginant su visu medžio gyvavimo laiku.

Akvilė Bialoglovytė

010203