Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2020-03-30 - 04-03

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
TAMO dienynas
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
Aš Kritiškas
Nerūkysiu

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Praktika Ispanijoje su Erasmus+ Spausdinti El. paštas
2019 m. Gegužės 30 d., Ketvirtadienis

erasmus

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos automobilių mechaniko programos mokiniai Eimantas Romikaitis, Dovydas Švelnys, Vidas Jackus, Aretas Vėgertas, Jonas Kundrotas, Rasvidas Jokūbaitis atliko 5 savaičių praktiką Ispanijoje pagal ERASMUS+ mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis-profesinio mokymo kokybės užtikrinimas" Nr. 2018-1-LT01-KA102-046714". Po du pasiskirstę mokiniai atliko praktiką skirtingose automobilių remonto įmonėse: LESSEPS MOTOR S.L., GRUPO LETAMENDI, S. L. IR MIDAS SILENCIADOR, S.L. U.

Mokiniai dirbo su naujausia technika ir įranga, tiksliaisiais matavimo prietaisais nustatinėjo automobilių dalių techninius parametrus, ardė ir surinkinėjo automobilių variklius, sankabas, stabdžių sistemas, ardė ratus, juos keitė ir balansavo, montavo padangas, šalino variklių valdymo sistemų sutrikimus su diagnostine įranga. Tai pat mokiniams teigiamą įspūdį paliko darbuotojų darbo kultūra ir darbo metodai. Mokinius mokė ir daromą pažangą vertino kompetentingi meistrai ir mentoriai.

„Darbe kartais nesisekdavo, bet mane prižiūrintis kolega padėdavo ir niekada nepykdavo, kad ir kiek kartų suklysdavau" (Eimantas).

„Man labai patiko stažuotė Ispanijoje, geras darbas ir malonus kolektyvas, jeigu siūlytu dar karta važiuoti į Ispanija, tai drąsiai važiuočiau" (Vidas).

„Ispanijoje man labai patiko darbo vieta ir nuostabus gamtos grožis" (Jonas).

Projekto dalyviai įgijo ne tik naudingos profesinės, bet ir asmeninės patirties: savarankiškumo, laiko planavimo, gebėjimo prisitaikyti ir orientuotis svetimoje aplinkoje, socialinės patirties, patobulino anglų kalbų gebėjimus.

Po praktikos mokiniai turėjo laisvo laiko ir susipažino su Ispanijos kultūra bei Barselonos lankytinomis vietomis. Pamatėme Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčią, Guelio, Ciutadela parkus, pagrindinę miesto aikštę, olimpinį miestelį bei daugybę architektūros paminklų, fontanus.

„Ispanijoje man labai patiko žmonės, labai kultūringi ir draugiški. Patiko geras ir greitas viešasis transportas, jo pagalba pavyko per trumpą laiką gerai pažinti, pamatyti Barselonos miestą" (Rasvidas).

„Ispanijoje labai gražus kraštovaizdis ir įspūdingas naktinis gyvenimas" (Vidas).

„Labai patiko, kad jūra vos už 5 minučių kelio. Kraštovaizdis tikrai skiriasi nuo Lietuvos ir tai paliko didžiulį įspūdį" (Eimantas).

„Smagu buvo pažint šiek tiek Ispanijos kultūros, padirbti kitoj aplinkoj. Jei atsirastų galimybė važiuot ar važiuočiau? Taip." (Aretas).

„Būdamas praktikoje pamačiau kokia graži Ispanijos gamta ir dabar prisiminus man kelia šypseną. Labai patiko darbovietė, bendradarbiai ispanai. Na taip, buvo tų nepatogų, bet jie visi atrodo dingo" (Dovydas).

Eimantas Romikaitis, Lina Šakaitytė