Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2019-06-17 - 21

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
TAMO dienynas
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Verslumo savaitė 2018 Spausdinti El. paštas
2018 m. Gruodžio 16 d., Sekmadienis

Gruodžio 10-14 d. mokykloje vyko tradicinė Mokinių verslumo skatinimo savaitė. Jos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į savo verslumo savybių ugdymo svarbą ir atskleisti karjeros galimybes, įgijus profesiją mokykloje.

Gruodžio 10 d. vyko susitikimas su AB „Vilkyškių pieninė" personalo skyriaus vadove Inga Dykmonienė su atstove komunikacijai Monika. Jos pristatė naujausią informaciją apie įmonių grupę, kurią sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest", AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika. Mokiniai buvo informuoti apie tai, kokių kvalifikacijų darbininkų įmonei reikia, apibūdino darbo sąlygas, aplinką ir atskleidė karjeros galimybes įmonėje. Paminėjo pavyzdžius, kai, pradėjus dirbti šaltkalviu, suvirintoju ar elektromonteriu, galima pasiekti inžinieriaus ar padalinio vadovo poziciją. Akcentavo, kad svarbu noras dirbti, motyvacija, žibančios akys.

Gruodžio 12 d. į mokyklą susitikti su mokytojais ir vyresniųjų kursų mokiniais atvyko Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis. Vyko aktyvus pokalbis apie profesinio mokymo perspektyvas, ateities profesijas ir darbdavių lūkesčius, pateikta informacija apie pagrindinius Lietuvos ekonominius ir socialinius rodiklius, demografinę situaciją ir verslo plėtros perspektyvas. Svečias ir susitikimo dalyviai sutarė, kad šiandieniniame versle svarbu ne tik techniniai įgūdžiai, bet ir bendrosios kompetencijos: lyderystė, gebėjimas dirbti komandoje, komunikabilumas, problemų sprendimo įgūdžiai, stipri darbo etika, iniciatyvumas, analitiniai/matematiniai gebėjimai, lankstumas/prisitaikymas.

Gruodžio 13 d. pasitikrinti ekonominio ir finansinio raštingumo žinias pakvietė Jaunimo verslumo skatinimo konkursas. Į kvietimą atsiliepė ir konkurse dalyvavo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Dovilė Dambrauskaitė), artimiausi kaimynai – Smalininkų L. Meškaitytės mokiniai (vadovė Žiedūna Klimaitienė) bei mūsų mokyklos mokinių 6 komandos. Konkursą stebėjo ir jo pertraukų metu savo sėkmės istoriją papasakojo kaimo turizmo sodybos „Jurodis" savininkė Kristina Vančienė ir mūsų mokyklos buvęs mokinys, UAB „BS Cemicals" žemės ūkio klientų skyriaus vadovas Renatas Bernikas.

Konkurso metu komandos dalyvavo viktorinoje, sprendė ekonominį kryžiažodį. Trys daugiausiai balų surinkusios komandos delegavo savo komandos lyderį į „Blic" turnyrą, kuriame jie rungėsi, kas daugiausiai per 2 minutes pateiks teisingų atsakymų. Konkurso rezultatai: 1-ąją vietą laimėjo Smalininkų TVM 2vd4 grupės komanda ir jos atstovas Deividas Martišius tapo „Blic" turnyro nugalėtoju, 2-ąją vietą užėmė Smalininkų L. Meškaitytės komanda ir jos atstovė Arūnė Stanaitytė, surinkusį vienodą balų skaičių su Deividu, taip pat tapo „Blic" turnyro nugalėtoja, 3-ioji vieta teko Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos komandai. Jos lyderei Monikai Paulauskytei „Blic" turnyre atiteko paskatinamasis prizas, kurie taip pat buvo įteikti ir visoms konkurse dalyvavusioms komandoms. Konkurso dalyviai, svečiai buvo vaišinami konditerių bei virėjų programos mokinių keptais skanėstais, juos svetingai aptarnavo padavėjai ir barmenai.

Pasibaigus konkursui mokyklos 1 aukšto fojė jau šurmuliavo Advento turgus. Čia stalai buvo pilni mūsų mokyklos mokinių bei svečių pagamintų skanėstų, šventinių suvenyrų, namų apyvokos įrankių. Visi galėjo įsigyti sau ir artimiesiems dovanėlę, gardėsį, pasidžiaugti vieni kitų išradingumu.

Gruodžio 14 d. vyko padavėjo ir barmeno programos mokinių šauniausios padavėjos varžytuvės. Varžytuvių tema – šventinio kalėdinio stalo serviravimas. Varžytuvių dalyvės demonstravo savo gebėjimus ir kūrybiškumą, stebėtojams – 1 kurso virėjo programos mokiniams – tai buvo informacinis edukacinis renginys, komisijai – idėjų šaltinis artėjančių švenčių stalo serviravimui.

Verslumo ugdymas yra vienas iš mokyklos veiklos prioritetų. Verslumo savaitė, jos metu vykstantys renginiai – tai dalis mokykloje įgyvendinamos Mokinių verslumo ugdymo ir skatinimo programos. Joje numatytos priemonės vykdomos metų eigoje ir padeda bendruomenei suvokti verslumo ugdymo savyje reikšmę.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Vida Nenortienė