Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2019-03-18 - 22

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
TAMO dienynas
Europass
AIKOS SMM
ASU

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Atviros durys 2018 Spausdinti El. paštas
2018 m. Balandžio 14 d., Šeštadienis

2018 m. balandžio 11 dieną mokykloje vyko atvirų durų diena "Pasimatuok profesijas!". Tai puiki galimybė mums ir mūsų svečiams susipažinti, pabendrauti, "pasimatuoti" profesijas ir susidraugauti su savo ateities svajonėmis.

ATVIRA UGDYMO KARJERAI PAMOKA

Šiuometinėje atviroje ugdymo karjerai pamokoje dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti atstovai. LAMA BPO komandos atstovas Paulius pristatė pranešimą "2018 m. Bendrasis priėmimas į profesinio mokymo įstaigas". Mokiniams ir mokytojams išdalinti informaciniai lankstinukai su svarbiausiais LAMA BPO informacinės sistemos nurodymais ir mokinių priėmimo datomis.

Atviros ugdymo karjerai pamokos pradžioje, vedantieji Samanta ir Aurimas, garbingai pripažino, kad ,,visi mes esame ypatingi – esame Lietuvos 100-mečio karta". Šventiškai ir pasilinksminome! Scenoje sukosi Viešvilės pagrindinės mokyklos šokėjų grupė ,,Vėjukas , skambėjo Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos atlikėjų Deimantės, Gerdos, Milvos, Alano balsai. O parodoje "Kai užaugsiu, būsiu..." savo piešinius ir svajones mums dovanojo Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos pirmokai.

"PASIMATUOK PROFESIJAS" PRAKTIŠKAI

Antroji atvirų durų dienos dalis persikėlė į mokyklos praktinio mokymo vietas, laboratorijas, sporto salę, neformaliojo švietimo būrelių veiklas.

Labiausia mokiniai domėjosi inžinerija ir inžinerinėmis profesijomis, transporto paslaugomis. Mokiniai susipažino su automobilių mechaniko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus profesinio mokymo programomis. ,,Buvo ką veikti!" - taip užsiėmimus apibendrino profesijos mokytojai Saulius Svylas ir Algirdas Astašauskas. Jie pasidžiaugė motyvuotais mokiniais, kurie norėjo pažinti dyzelinio variklio diagnostiką, atlikti sistemų gedimų paiešką, perprasti variklio sandarą ar varžtų užveržimo tvarką... Didelis mokinių būrys pasirinko kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo užsiėmimą, kur buvo išbandomas B kategorijos KET testas, o vairavimo aikštelėje susipažinta su B, C ir TR kategorijų praktiniu mokymu. Su mokiniais bendravo profesinio mokinio skyriaus vedėjas Algimantas Petraitis, profesijos mokytojai Stasys Zdanavičius, Raimondas Stonys, vairavimo instruktoriai Raimondas Kriščiūnas ir Raimundas Žemaitis. O profesijos mokytojas Alvydas Šimkus merginas nustebino dovanėlėmis, kur kiekvienai iš jų padovanojo po ,,metalinę"... žibutę.

Mokiniai domėjosi paslaugų asmenims švietimo sritimi. Aktyviai "matavosi" virėjo ir konditerio mokymo programas. Profesijos mokytojos Elma Česiūnienė ir Genovaitė Kvietkienė vos spėjo suktis, kur mokiniai gamino vaflinius pyragaičius su šokoladu ir riešutais, morkų keksiukus. Buvo parodyta ir papasakota apie vyniotinį ,,Klumpė", skanauti kroketai, pasidalinta receptais. Profesijos mokytoja Elena Valeikienė dalijosi padavėjo ir barmeno mokymo programos paslaptimis. Buvo kalbama apie karštus gėrimus ir jų pateikimą specialiuose induose. Visi mokiniai gamino ir ragavo kokteilius su sultimis ir sirupais. Mokytoja pasidžiaugė mokinių nusiteikimu, žingeidumu ir kultūringu bendravimu.

Šiais metais ne mažas mokinių būrys pasirinko verslo ir administravimo švietimo sritį. Profesijos mokytojos Lina Šakaitytė, Joana Ausiukevičienė, Soneta Mačiulaitienė, Zita Sakavičienė ir Drąsutė Lenktytė supažindino mokinius su apskaitininko ir kasininko, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo profesinio mokymo programomis. Svečiai ne tik domėjosi, bet ir atliko tam tikras užduotis: užsakinėjo prekes, skaičiavo, bandė rašyti sąskaitą faktūrą, aptarnavo lankytojus mokomojoje kavinėje.

Sporto salėje ,,Sportuok linksmai!" aktyviai užsiėmimus vedė ir saldžius prizus dalijo kūno kultūros mokytojai Algimantas Čečkauskas ir Karolis Vančys.

Atvirų durų dienos virsme mokinių darbus pristatė neformaliojo švietimo būrelių mokytojai Vida Galvelienė, Alina Petravičienė, Vygaila Štulas ir Loreta Šedeckienė.

AČIŪ IR SĖKMĖS!

Kalbėjomės su keliais šimtais jaunų žmonių iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Jurbarko r . Eržvilko gimnazijos, Viešvilės, Smalininkų Lidijos Meškaitytės, Skirsnemenės Jurgio Baltrušaičio, Vytauto Didžiojo, Šakių r. Kidulių pagrindinių mokyklų.

Su mokyklų mokytojais bendravo ir diskutavo direktorė Ina Budrienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Nenortienė, skyrių vedėjos Valdoreza Stulgaitienė ir Rita Grybienė, neformaliojo švietimo organizatorė Gražina Martišienė. Įvairiapusiškai buvo atskleistos mokyklos veiklos. Visiems dalyviams padėkojome padėkose.

O Jūs, mokiniai, toliau eikite savo karjeros pažinimo keliu. Tai – Jūsų laikas. Jei kada ir abejosite, stabtelėsite ar pavargsite,- apsidairykite ir motyvuokite Save Aušros Baublytės eilėmis "Pakilsiu":

Aš ne saulė,
kad galėčiau, kada noriu, išnykti. Ir aš ne tyla,
kad panorėjus galėtum man išvyti. Ir aš ne vasara,
kad man atėjus,
visi nušvistų.
Ir aš ne muzika,
kad man pasirodžius,
visi prabiltų.
Aš ne paukštis, panorėjus pakilti negaliu.
Kol sparnus auginu,
tik einu,
Bet kai galėsiu – pakilsiu.

Atvirų durų dienos organizatorių vardu informaciją paruošė
ugdymo karjerai organizatorė Vidmanta Paulavičienė

View the embedded image gallery online at:
http://stvm.lt/naujienos/900-atviros-durys-2018#sigFreeId3e044da0fd