Keisti šrifto dydį

Increase SizeDecrease SizeReset font to default

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Sveiki atvykę!

2020-07-06 - 08-30

Pamokų laikas

8.00 – 8.45
8.55 – 9.40
9.50 – 10.35
10.45 – 11.30

Pietų pertrauka 11.30 – 12.00

12.00 – 12.45
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
TAMO dienynas
AIKOS SMM
LAMA BPO
Europass
Aš Kritiškas
Nerūkysiu

Sekite mus facebook

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kviečiame į mūsų mokyklą!

Kitokios pamokos Spausdinti El. paštas
2019 m. Balandžio 13 d., Šeštadienis

Gimnazijos skyriaus mokytojai nuolat ieško būdų, kaip sudominti, motyvuoti informacijos persisotinusį jaunuolį. Šiais mokslo metais netradicines integruotas pamokas vedė mokytojai G. Martišienė, L. Čepukonienė, V. Pinaitis, J. Štrimienė, V. Reinolcaitė, R. Danielienė, K. Vančys, A. Čečkauskas, Ž. Klimaitienė, R. Čiuplienė. Per šias pamokas mokiniai įsitikino, kad, atrodytų, tarpusavyje nederantys mokomieji dalykai, kaip lietuvių kalba, kūno kultūra ir matematika ar užsienio kalbos ir geografija, visgi turi bendrumų, o juos apjungus galimas kitoks, įdomesnis, labiau įtraukiantis mokymo(si) procesas. Tokios pamokos neišvengiamai susijusios ne tik su dalykinių, bet ir bendrųjų, asmeninių kompetencijų ugdymu. Svarbu ne tik mokėti pritaikyti formulę ar taisyklę, bet ir dirbti komandoje, teoriją susieti su praktine veikla, orientuotis laiko ir visuomeninio gyvenimo aktualijose.

Kovo 22 d. mokytoja R. Danielienė ir gimnazijos skyriaus mokiniai į kitokią pamoką pakvietė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos 1e klasės gimnazistus bei jų mokytojas V. Greičiūnienę ir D. Karčiauskienę. Sparčiai kintančiame ir globaliame pasaulyje jaunam žmogui ypač svarbu suvokti savo tautinį identitetą, koks ryšys jį sieja su gimtuoju kraštu, jo kultūra. Į šiuos klausimus ir mūsų gimnazistai, ir svečiai rado atsakymus, klausydami parengtus etnokultūros pranešimus, o kaip šios pamokos tęsinys – būsima ekskursija po Smalininkus su gidais-mokiniais, kurią jie praves įtvirtindami užsienio, anglų ir vokiečių, kalbų gebėjimus bei įgūdžius, pritaikydami per integruotą etnokultūros, lietuvių kalbos ir užsienio (anglų, vokiečių) kalbų pamoką. Profesijos mokytoja J. Povilaitienė pristatė Mažosios Lietuvos šventinį moters kostiumą – itin kruopštų siuvėjų programos darbą, o svečiai galėjo pasigrožėti jo detalėmis: siuvinėtomis kepuraitėmis, prijuostėmis bei delmonais. Smagu kartu dalintis pažinimo džiaugsmu.

Balandžio 12 d. 1v ir 1am grupės mokiniai pakeitė netgi mokymosi aplinką, kadangi etikos, lietuvių kalbos ir etnokultūros pamoka vyko Panemunių regioninio parko Šilinės smuklėje. Mokiniai susipažino su ekspozija, dalyvavo edukacinėje programoje „Atrask gyvenimo prie Nemuno ypatumus". Ir tikrai, klausydamiesi gidės pasakojimo, patys atlikdami užduotis, atrado daug ypatumų: kaip gyveno žmonės prie Maironio apdainuoto Nemuno, ką dirbo, kokias tradicines šventes minėjo, kokias vertybes puoselėjo, koks buvo žmogaus santykis su gamta, aptarė, kaip pasikeitė gyvenimas ir kokios priežastys tuos pasikeitimus nulėmė.

Gimnazijos skyriaus vedėja
Rūta Čiuplienė

View the embedded image gallery online at:
http://stvm.lt/naujienos/1040-kitokios-pamokos#sigFreeId43e1be4770